I-94 Speedway, Inc

  • 1
Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

.

9/17/2020 - I-94 Speedway

9/17/2020 - I-94 Speedway

Fergus Falls, MN

The Dick Johanneck King of Dirt Special

Qualifying for all classes

Classes

  • Gen X Late Model23 entries
  • Short Tracker23 entries
  • WISSOTA Late Model33 entries
  • WISSOTA Midwest Mods46 entries
  • WISSOTA Modifieds43 entries
  • WISSOTA Street Stock36 entries
  • WISSOTA Super Stock40 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Gen X Late Model

20 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 77 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 4
2 8 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN 6
3 2 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN -1
4 4 8T Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -
5 6 22 Brady Mellendorf Brady Mellendorf Brandt, SD Brandt, SD 1
6 11 21X John Kaiser John Kaiser Lake Norden, SD Lake Norden, SD 5
7 10 14B Ryan Bjerke Ryan Bjerke Clear Lake, SD Clear Lake, SD 3
8 7 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -1
9 9 7 Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN -
10 3 89 Kris Wilke Kris Wilke Porter, MN Porter, MN -7
11 12 49 Andrew Tysdal Andrew Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
12 DNF 1 17C Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN -11
20 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
2 6 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
3 4 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD 1
4 8 28 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 4
5 2 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -3
6 3 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN -3
7 11 116 Keith Konold Keith Konold Brandt, SD Brandt, SD 4
8 7 24J Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
9 10 9 Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN 1
10 9 24 Tony Robertson Tony Robertson Watkins, MN Watkins, MN -1
11 5 85 Blake Saathoff Blake Saathoff Alexandria, MN Alexandria, MN -6

Short Tracker

15 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 6R Randy Thompson Randy Thompson Lake Park, MN Lake Park, MN -
2 8 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 6
3 6 19 Cole Greseth Cole Greseth Harwood, ND Harwood, ND 3
4 3 00 Shawn Robinson Shawn Robinson Dalton, MN Dalton, MN -1
5 11 8 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND 6
6 4 32G Chase Golliet Chase Golliet Fargo, ND Fargo, ND -2
7 9 3 Jacob Hagen Jacob Hagen Elbow Lake, MN Elbow Lake, MN 2
8 2 98 Todd Stevens Todd Stevens Carlos, MN Carlos, MN -6
9 10 007 Jarrett Huus Jarrett Huus Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
10 DNF 7 9 Levi Lease Levi Lease Harwood, ND Harwood, ND -3
11 DNF 5 21 Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -6
15 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 9
2 6 27A Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN 4
3 1 50M Brady Molter Brady Molter Rothsay, MN Rothsay, MN -2
4 4 32 Brady Hagen Brady Hagen Montevideo, MN Montevideo, MN -
5 9 22L Andy Booke Andy Booke Wahpeton, ND Wahpeton, ND 4
6 2 81 Nathan Smith Nathan Smith Watertown, SD Watertown, SD -4
7 5 00H Curtis Huseth Curtis Huseth Underwood, MN Underwood, MN -2
8 8 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND -
9 3 12 Brent Engler Brent Engler Barrett, MN Barrett, MN -6
10 7 15H Jeff Hanson Jeff Hanson Barrett, MN Barrett, MN -3
11 DNF 11 W7 Jeff Lofquist Jeff Lofquist Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
12 DNF 12 H2O Nic Hiles Nic Hiles Miltona, MN Miltona, MN -

WISSOTA Late Model

25 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 5
2 3 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 1
3 7 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN 4
4 4 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD -
5 1 711 Damin Eilers Damin Eilers Canby, MN Canby, MN -4
6 15 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 9
7 14 18 Dustin Hapka Dustin Hapka Fargo, ND Fargo, ND 7
8 8 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -
9 12 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 3
10 17 35 George Ledin Jr George Ledin Jr Britt, MN Britt, MN 7
11 11 32 Jordan Tollakson Jordan Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -
12 13 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN 1
13 9 02 Dan Dowling Dan Dowling Davenport, ND Davenport, ND -4
14 2 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN -12
15 DNF 10 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -5
16 DNF 5 41 Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -11
17 DNF 16 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN -1
25 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 1
2 4 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 2
3 11 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 8
4 1 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD -3
5 10 71X Cory Tammen Cory Tammen Wolverton, MN Wolverton, MN 5
6 6 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN -
7 9 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN 2
8 13 10 Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD 5
9 16 14XX Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN 7
10 15 15* Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 5
11 7 45 Dustin Bluhm Dustin Bluhm Kindred, ND Kindred, ND -4
12 3 775 C.J. Eilers C.J. Eilers Canby, MN Canby, MN -9
13 14 20T Trevor Walsh Trevor Walsh Watertown, SD Watertown, SD 1
14 DNF 5 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -9
15 DNF 12 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
16 DNF 8 3 Clarence Washburn Clarence Washburn Hector, MN Hector, MN -8

WISSOTA Midwest Mods

20 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 67 Mike Nichols Mike Nichols Watertown, SD Watertown, SD -
2 7 EZ1 Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 5
3 6 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN 3
4 9 27 Matt Baker Matt Baker Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN 5
5 10 87S Reise Stenberg Reise Stenberg Argusville, ND Argusville, ND 5
6 16 188 Hunter Hougard Hunter Hougard Warren, MN Warren, MN 10
7 12 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 5
8 15 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 7
9 13 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 4
10 4 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -6
11 8 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -3
12 11 13 Scott Oeltjen Scott Oeltjen Villard, MN Villard, MN -1
13 14 51 Avery Anderson Avery Anderson Alexandria, MN Alexandria, MN 1
14 3 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN -11
15 2 42H Kelly Haack Kelly Haack Hoffman, MN Hoffman, MN -13
16 DNF 5 4X Ryan Payson Ryan Payson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -11
20 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 66 Kyle Langland Kyle Langland Enderlin, ND Enderlin, ND -
2 14 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN 12
3 15 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 12
4 3 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN -1
5 10 11X Austin Chyba Austin Chyba Alexandria, MN Alexandria, MN 5
6 2 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND -4
7 9 77 Alan Olafson Alan Olafson Blackduck, MN Blackduck, MN 2
8 4 24 Jason Steinbeisser Jason Steinbeisser Platteville, WI Platteville, WI -4
9 6 46 Cole Neset Cole Neset Fargo, ND Fargo, ND -3
10 8 38J Jake Frericks Jake Frericks Grove City, MN Grove City, MN -2
11 DNF 7 E6 Ryan Veralrud Ryan Veralrud Ottertail, MN Ottertail, MN -4
12 DNF 13 6 Alex Langland Alex Langland Enderlin, ND Enderlin, ND 1
13 DNF 12 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI -1
14 DNF 11 24XX Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN -3
15 DNF 5 2RM Aaron Wical Aaron Wical Glyndon, MN Glyndon, MN -10
20 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN 1
2 10 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 8
3 8 14K Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI 5
4 12 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN 8
5 11 28W Brennon Weight Brennon Weight LaMoure, ND LaMoure, ND 6
6 7 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
7 3 96 Charlie Zander Charlie Zander Byron, MN Byron, MN -4
8 14 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD 6
9 5 14 Scott Harrington Scott Harrington Waubay, SD Waubay, SD -4
10 15 28 Josh Backman Josh Backman Alberta, MN Alberta, MN 5
11 6 28T Tommy Nichols Tommy Nichols Watertown, SD Watertown, SD -5
12 DNF 4 2S Matt Schow Matt Schow McIntosh, MN McIntosh, MN -8
13 DNF 13 23DD Grady Shearer Grady Shearer St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
14 DNF 1 34J Derek Rieck Derek Rieck Ortonville, MN Ortonville, MN -13
15 DNF 9 4 Phil Christlieb Phil Christlieb Fargo, ND Fargo, ND -6

WISSOTA Modifieds

25 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
2 2 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD -
3 7 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND 4
4 9 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN 5
5 13 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN 8
6 4 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD -2
7 12 21X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN 5
8 6 1CTO Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -2
9 11 6 Dale Ames Dale Ames Huron, SD Huron, SD 2
10 3 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -7
11 8 3A Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD -3
12 14 32 Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN 2
13 15 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
14 10 1RM Taylor Grove Taylor Grove Glyndon, MN Glyndon, MN -4
15 5 51T Tim Thomas Tim Thomas West Fargo, ND West Fargo, ND -10
25 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -
2 4 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN 2
3 8 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 5
4 7 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 3
5 5 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -
6 9 22C Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI 3
7 3 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -4
8 14 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 6
9 10 22 Davey Mills Davey Mills Bemidji, MN Bemidji, MN 1
10 12 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI 2
11 2 57 Duke Erickson Duke Erickson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -9
12 13 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN 1
13 DNF 6 12 Eric Cease Eric Cease Bath, SD Bath, SD -7
14 DNF 11 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -3
25 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 1
2 4 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 2
3 8 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 5
4 1 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN -3
5 5 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
6 3 51 Josh Thoennes Josh Thoennes Nelson, MN Nelson, MN -3
7 7 2J Blake Jegtvig Blake Jegtvig Hawley, MN Hawley, MN -
8 13 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 5
9 12 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 3
10 14 1QT Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD 4
11 10 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -1
12 6 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN -6
13 DNF 11 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN -2
14 DNF 9 24S Mike Stearns Mike Stearns Aberdeen, SD Aberdeen, SD -5

WISSOTA Street Stock

18 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 69 Bryan Crandall Bryan Crandall Herman, MN Herman, MN -
2 5 46 Jonny Carter Jonny Carter Fairmont, ND Fairmont, ND 3
3 10 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 7
4 12 19X Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 8
5 4 8X Craig Gardner Craig Gardner Alexandria, MN Alexandria, MN -1
6 9 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI 3
7 11 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 4
8 7 3 Nicholas Green Nicholas Green Bismarck, ND Bismarck, ND -1
9 8 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -1
10 2 21 Joe Weber Joe Weber Benson, MN Benson, MN -8
11 DNF 3 44 Megan Blomgren Megan Blomgren Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN -8
12 DNF 6 24 Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN -6
18 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 00 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 1
2 7 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 5
3 4 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN 1
4 3 10P Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN -1
5 6 2U Kasey Ussatis Kasey Ussatis Nome, ND Nome, ND 1
6 10 3R Danny Richards Danny Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 4
7 5 22 Jack Koranda Jack Koranda Bluffton, MN Bluffton, MN -2
8 11 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN 3
9 12 59 Kyle Anderson Kyle Anderson Jamestown, ND Jamestown, ND 3
10 8 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN -2
11 9 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -2
12 1 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -11
18 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 2
2 9 18R Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN 7
3 7 70 Andrew Bangsund Andrew Bangsund Alexandria, MN Alexandria, MN 4
4 2 08 Dean Nething Dean Nething Wood Lake, MN Wood Lake, MN -2
5 11 19 Cole Kannegiesser Cole Kannegiesser Hancock, MN Hancock, MN 6
6 6 21H Scott Huston Scott Huston Benson, MN Benson, MN -
7 1 3D Dale Louwagie Dale Louwagie Cottonwood, MN Cottonwood, MN -6
8 10 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT 2
9 4 83 Doug Olmscheid Doug Olmscheid Belgrade, MN Belgrade, MN -5
10 12 29X Chad Andersen Chad Andersen Dent, MN Dent, MN 2
11 8 10 Darek Turner Darek Turner Fargo, ND Fargo, ND -3
12 5 62G Kenny Barber Kenny Barber Starbuck, MN Starbuck, MN -7

WISSOTA Super Stock

20 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN 2
2 6 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 4
3 4 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 1
4 13 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 9
5 2 99 Shawn Fernkes Shawn Fernkes Danube, MN Danube, MN -3
6 11 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 5
7 7 29* Jeff Crouse Jeff Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN -
8 12 55 Gary Husmann Gary Husmann Litchfield, MN Litchfield, MN 4
9 5 71X Travis Scott Travis Scott Glenwood, MN Glenwood, MN -4
10 8 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -2
11 9 B85 Braidyn LaMere Braidyn LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -2
12 DNF 14 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 2
13 DNF 1 15T Tara Flaten Tara Flaten Hancock, MN Hancock, MN -12
14 DNF 10 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -4
20 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 6
2 2 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -
3 11 30 Kevin Burdick Kevin Burdick Proctor, MN Proctor, MN 8
4 12 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 8
5 13 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 8
6 6 15 Ryan Flaten Ryan Flaten Madison, MN Madison, MN -
7 8 6F Matt Fester Matt Fester Grove City, MN Grove City, MN 1
8 4 29S Joel Snyder Joel Snyder Cambridge, MN Cambridge, MN -4
9 9 19X Brayden Hedtke Brayden Hedtke Atwater, MN Atwater, MN -
10 DNF 10 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -
11 DNF 3 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -8
12 DNF 5 9B Dominic Baker Dominic Baker Osakis, MN Osakis, MN -7
13 DNF 1 77J Jim Critser Jim Critser Cyrus, MN Cyrus, MN -12
20 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 11
2 2 15F Jeff Flaten Jeff Flaten Hancock, MN Hancock, MN -
3 8 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 5
4 5 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN 1
5 3 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -2
6 7 71 Justin Tammen Justin Tammen Clara City, MN Clara City, MN 1
7 9 54 William Lund William Lund Brandon, MN Brandon, MN 2
8 10 29 Jon Crouse Jon Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN 2
9 1 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -8
10 11 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 1
11 4 18X Taylor Garberich Taylor Garberich Maynard, MN Maynard, MN -7
12 DNF 6 28 Tony Arneson Tony Arneson Alexandria, MN Alexandria, MN -6
13 DNF 13 18 Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -

Driver Registration

Driver Registration


Latest Photos

Latest Videos

I-94 Speedway 6/15/18 WISSOTA Street Stock Final Laps
I-94 Speedway 6/16/18 WISSOTA Modified Final Laps
I-94 Speedway 6/23/17 WISSOTA Modified Highlights
I-94 Speedway 8/11/17 WISSOTA Modified Highlights
8/18/17 WISSOTA Midwest Mod Highlights
I-94 Speedway 8/18/17 WISSOTA Late Model Final Laps
Jeff Martin Auctioneers
Leighton Broadcasting
Wissota 2018
Hoosier Racing Tires
JPW
Shaw Trucking
Afco Racing
Rock Auto
Poly Dome
MyRacePass
Speedway Motors