I-94 Speedway, Inc

  • 1
Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

.

9/19/2020 - I-94 Speedway

9/19/2020 - I-94 Speedway

Fergus Falls, MN

The Dick Johanneck King of Dirt Special

Final qualifying-last chance races all classes and Features

Classes

  • Gen X Late Model23 entries
  • Short Tracker27 entries
  • WISSOTA Late Model29 entries
  • WISSOTA Midwest Mods47 entries
  • WISSOTA Modifieds41 entries
  • WISSOTA Street Stock37 entries
  • WISSOTA Super Stock39 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Gen X Late Model

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 77 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 3
2 6 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
3 2 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN -1
4 5 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
5 7 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD 2
6 3 28 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -3
7 1 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN -6
8 15 14B Ryan Bjerke Ryan Bjerke Clear Lake, SD Clear Lake, SD 7
9 10 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 1
10 14 24J Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 4
11 20 89 Kris Wilke Kris Wilke Porter, MN Porter, MN 9
12 11 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN -1
13 17 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
14 19 7 Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN 5
15 21 49 Andrew Tysdal Andrew Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 6
16 22 17C Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN 6
17 DNF 16 8T Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -1
18 DNF 12 22 Brady Mellendorf Brady Mellendorf Brandt, SD Brandt, SD -6
19 DNF 18 24 Tony Robertson Tony Robertson Watkins, MN Watkins, MN -1
20 DNF 8 21X John Kaiser John Kaiser Lake Norden, SD Lake Norden, SD -12
21 DNF 13 9 Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN -8
22 DNF 9 116 Keith Konold Keith Konold Brandt, SD Brandt, SD -13
DNS 23 85 Blake Saathoff Blake Saathoff Alexandria, MN Alexandria, MN -

Short Tracker

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 6T Randy Thompson Randy Thompson Lake Park, MN Lake Park, MN 1
2 8 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 6
3 7 27A Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN 4
4 3 19 Cole Greseth Cole Greseth Harwood, ND Harwood, ND -1
5 1 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
6 14 81 Nathan Smith Nathan Smith Watertown, SD Watertown, SD 8
7 9 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND 2
8 19 21 Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 11
9 27 33L Austin Lammers Austin Lammers Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN 18
10 13 98 Todd Stevens Todd Stevens Carlos, MN Carlos, MN 3
11 11 32G Chase Golliet Chase Golliet Fargo, ND Fargo, ND -
12 24 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 12
13 15 3 Jacob Hagen Jacob Hagen Elbow Lake, MN Elbow Lake, MN 2
14 16 9 Levi Lease Levi Lease Harwood, ND Harwood, ND 2
15 25 0 Shawn Beto Shawn Beto Wahpeton, ND Wahpeton, ND 10
16 18 12 Brent Engler Brent Engler Barrett, MN Barrett, MN 2
17 20 007 Jarrett Huus Jarrett Huus Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 3
18 6 22L Andy Booke Andy Booke Wahpeton, ND Wahpeton, ND -12
19 DNF 10 00H Curtis Huseth Curtis Huseth Underwood, MN Underwood, MN -9
20 DNF 21 W7 Jeff Lofquist Jeff Lofquist Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
21 DNF 12 8 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -9
22 DNF 22 15H Jeff Hanson Jeff Hanson Barrett, MN Barrett, MN -
23 DNF 5 32 Brady Hagen Brady Hagen Montevideo, MN Montevideo, MN -18
24 DNF 23 H2O Nic Hiles Nic Hiles Miltona, MN Miltona, MN -1
25 DNF 4 50M Brady Molter Brady Molter Rothsay, MN Rothsay, MN -21
DNS 17 00 Shawn Robinson Shawn Robinson Dalton, MN Dalton, MN -
DQ 26 00Y Kevin Youngquist Kevin Youngquist BARNEY, ND BARNEY, ND -

WISSOTA Late Model

40 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 5
2 8 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 6
3 3 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -
4 10 10 Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD 6
5 2 14X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN -3
6 9 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 3
7 4 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN -3
8 1 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -7
9 16 32 Jordan Tollakson Jordan Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN 7
10 11 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN 1
11 12 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 1
12 7 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN -5
13 18 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD 5
14 21 45 Dustin Bluhm Dustin Bluhm Kindred, ND Kindred, ND 7
15 28 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN 13
16 13 18 Dustin Hapka Dustin Hapka Fargo, ND Fargo, ND -3
17 14 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD -3
18 19 35 George Ledin Jr George Ledin Jr Britt, MN Britt, MN 1
19 23 20T Trevor Walsh Trevor Walsh Watertown, SD Watertown, SD 4
20 27 3 Clarence Washburn Clarence Washburn Hector, MN Hector, MN 7
21 25 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN 4
22 29 41 Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND 7
23 DNF 20 71X Cory Tammen Cory Tammen Wolverton, MN Wolverton, MN -3
24 DNF 26 02 Dan Dowling Dan Dowling Davenport, ND Davenport, ND 2
25 DNF 22 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN -3
26 DNF 5 15* Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -21
27 DNF 17 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -10
28 DNF 24 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
DNS 15 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -

WISSOTA Midwest Mods

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 EZ1 Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
2 3 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN 1
3 10 28W Brennon Weight Brennon Weight LaMoure, ND LaMoure, ND 7
4 11 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 7
5 6 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 1
6 5 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN -1
7 2 188 Hunter Hougard Hunter Hougard Warren, MN Warren, MN -5
8 9 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 1
9 20 2S Matt Schow Matt Schow McIntosh, MN McIntosh, MN 11
10 4 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN -6
11 12 67 Mike Nichols Mike Nichols Watertown, SD Watertown, SD 1
12 8 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
13 27 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 14
14 14 14K Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI -
15 15 87S Reise Stenberg Reise Stenberg Argusville, ND Argusville, ND -
16 19 6 Alex Langland Alex Langland Enderlin, ND Enderlin, ND 3
17 28 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 11
18 25 14 Scott Harrington Scott Harrington Waubay, SD Waubay, SD 7
19 21 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 2
20 26 51 Avery Anderson Avery Anderson Alexandria, MN Alexandria, MN 6
21 22 34J Derek Rieck Derek Rieck Ortonville, MN Ortonville, MN 1
22 7 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN -15
23 13 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -10
24 30 28T Tommy Nichols Tommy Nichols Watertown, SD Watertown, SD 6
25 24 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND -1
26 DNF 23 77 Alan Olafson Alan Olafson Blackduck, MN Blackduck, MN -3
27 DNF 29 28 Josh Backman Josh Backman Alberta, MN Alberta, MN 2
28 DNF 16 66 Kyle Langland Kyle Langland Enderlin, ND Enderlin, ND -12
29 DNF 18 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -11
30 DNF 17 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN -13
15 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 1
2 4 77 Alan Olafson Alan Olafson Blackduck, MN Blackduck, MN 2
3 1 14 Scott Harrington Scott Harrington Waubay, SD Waubay, SD -2
4 8 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
5 9 28 Josh Backman Josh Backman Alberta, MN Alberta, MN 4
Top 5 transfer
6 6 38J Jake Frericks Jake Frericks Grove City, MN Grove City, MN -
7 13 38 Tony Clemetson Tony Clemetson Verndale, MN Verndale, MN 6
8 DNF 10 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN 2
9 DNF 12 24XX Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN 3
10 DNF 5 E6 Ryan Veralrud Ryan Veralrud Ottertail, MN Ottertail, MN -5
11 DNF 11 23DD Grady Shearer Grady Shearer St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
12 DNF 3 27 Matt Baker Matt Baker Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN -9
DNS 7 46 Cole Neset Cole Neset Fargo, ND Fargo, ND -
DNS 14 4 Phil Christlieb Phil Christlieb Fargo, ND Fargo, ND -
15 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 34J Derek Rieck Derek Rieck Ortonville, MN Ortonville, MN -
2 2 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND -
3 6 51 Avery Anderson Avery Anderson Alexandria, MN Alexandria, MN 3
4 8 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 4
5 9 28T Tommy Nichols Tommy Nichols Watertown, SD Watertown, SD 4
Top 5 transfer
6 4 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -2
7 3 96 Charlie Zander Charlie Zander Byron, MN Byron, MN -4
8 10 13 Scott Oeltjen Scott Oeltjen Villard, MN Villard, MN 2
9 12 42H Kelly Haack Kelly Haack Hoffman, MN Hoffman, MN 3
10 DNF 5 24 Jason Steinbeisser Jason Steinbeisser Platteville, WI Platteville, WI -5
DNS 7 11X Austin Chyba Austin Chyba Alexandria, MN Alexandria, MN -
DNS 11 2RM Aaron Wical Aaron Wical Glyndon, MN Glyndon, MN -
DNS 13 4X Ryan Payson Ryan Payson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -

WISSOTA Modifieds

40 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 8
2 2 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -
3 3 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -
4 4 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
5 10 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 5
6 12 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 6
7 7 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Carlton, MN Carlton, MN -
8 11 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD 3
9 16 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 7
10 28 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 18
11 21 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 10
12 1 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND -11
13 5 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN -8
14 18 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN 4
15 19 51 Josh Thoennes Josh Thoennes Nelson, MN Nelson, MN 4
16 13 22C Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI -3
17 15 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -2
18 22 24S Mike Stearns Mike Stearns Aberdeen, SD Aberdeen, SD 4
19 14 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD -5
20 26 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 6
21 30 22 Davey Mills Davey Mills Bemidji, MN Bemidji, MN 9
22 23 6 Dale Ames Dale Ames Huron, SD Huron, SD 1
23 20 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -3
24 25 57 Duke Erickson Duke Erickson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 1
25 17 1QT Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD -8
26 DNF 8 21X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN -18
27 DNF 27 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI -
28 DNF 29 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 1
29 DNF 6 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN -23
30 DNF 24 2J Blake Jegtvig Blake Jegtvig Hawley, MN Hawley, MN -6
15 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 1CTO Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 2
2 2 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -
3 4 6 Dale Ames Dale Ames Huron, SD Huron, SD 1
4 7 57 Duke Erickson Duke Erickson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 3
5 5 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI -
Top 5 transfer
6 6 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -
7 8 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD 1
8 10 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
9 11 51T Tim Thomas Tim Thomas West Fargo, ND West Fargo, ND 2
10 9 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN -1
DNS 1 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN -
15 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 24S Mike Stearns Mike Stearns Aberdeen, SD Aberdeen, SD 1
2 1 2J Blake Jegtvig Blake Jegtvig Hawley, MN Hawley, MN -1
3 4 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN 1
4 5 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 1
5 3 22 Davey Mills Davey Mills Bemidji, MN Bemidji, MN -2
Top 5 transfer
6 8 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI 2
7 6 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -1
8 10 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN 2
9 DNF 7 32 Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -2
DNS 9 1RM Taylor Grove Taylor Grove Glyndon, MN Glyndon, MN -

WISSOTA Street Stock

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 2
2 8 00 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 6
3 5 19X Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 2
4 9 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 5
5 2 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -3
6 7 46 Jonny Carter Jonny Carter Fairmont, ND Fairmont, ND 1
7 13 59 Kyle Anderson Kyle Anderson Jamestown, ND Jamestown, ND 6
8 11 10P Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN 3
9 15 22 Jack Koranda Jack Koranda Bluffton, MN Bluffton, MN 6
10 14 3R Danny Richards Danny Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 4
11 21 33 Daniel Aberle Daniel Aberle Finley, ND Finley, ND 10
12 10 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI -2
13 20 2U Kasey Ussatis Kasey Ussatis Nome, ND Nome, ND 7
14 18 8X Craig Gardner Craig Gardner Alexandria, MN Alexandria, MN 4
15 6 18R Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN -9
16 24 19H Hunter Carter Hunter Carter Mapleton, ND Mapleton, ND 8
17 23 08 Dean Nething Dean Nething Wood Lake, MN Wood Lake, MN 6
18 29 83 Doug Olmscheid Doug Olmscheid Belgrade, MN Belgrade, MN 11
19 28 3 Nicholas Green Nicholas Green Bismarck, ND Bismarck, ND 9
20 DNF 26 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT 6
21 DNF 1 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -20
22 DNF 25 3D Dale Louwagie Dale Louwagie Cottonwood, MN Cottonwood, MN 3
23 DNF 12 19 Cole Kannegiesser Cole Kannegiesser Hancock, MN Hancock, MN -11
24 DNF 17 69 Bryan Crandall Bryan Crandall Herman, MN Herman, MN -7
25 DNF 30 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 5
26 DNF 27 21H Scott Huston Scott Huston Benson, MN Benson, MN 1
27 DNF 22 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -5
28 DNF 16 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN -12
29 DNF 19 70 Andrew Bangsund Andrew Bangsund Alexandria, MN Alexandria, MN -10
30 DNF 4 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN -26
15 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 14 33 Daniel Aberle Daniel Aberle Finley, ND Finley, ND 13
2 2 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -
3 3 08 Dean Nething Dean Nething Wood Lake, MN Wood Lake, MN -
4 17 19H Hunter Carter Hunter Carter Mapleton, ND Mapleton, ND 13
5 4 3D Dale Louwagie Dale Louwagie Cottonwood, MN Cottonwood, MN -1
6 9 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT 3
7 6 21H Scott Huston Scott Huston Benson, MN Benson, MN -1
8 10 3 Nicholas Green Nicholas Green Bismarck, ND Bismarck, ND 2
9 8 83 Doug Olmscheid Doug Olmscheid Belgrade, MN Belgrade, MN -1
10 11 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 1
Top 10 transfer
11 13 44 Megan Blomgren Megan Blomgren Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN 2
12 16 62G Kenny Barber Kenny Barber Starbuck, MN Starbuck, MN 4
13 DNF 7 21 Joe Weber Joe Weber Benson, MN Benson, MN -6
14 DNF 1 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN -13
15 DNF 5 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN -10
16 DNF 12 29X Chad Andersen Chad Andersen Dent, MN Dent, MN -4
DNS 15 24 Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN -

WISSOTA Super Stock

35 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 3
2 9 30 Kevin Burdick Kevin Burdick Proctor, MN Proctor, MN 7
3 5 0 Brandon Duellman Brandon Duellman St. Charles, MN St. Charles, MN 2
4 22 29* Jeff Crouse Jeff Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN 18
5 12 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 7
6 18 54 William Lund William Lund Brandon, MN Brandon, MN 12
7 11 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 4
8 1 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI -7
9 23 71 Justin Tammen Justin Tammen Clara City, MN Clara City, MN 14
10 15 15F Jeff Flaten Jeff Flaten Hancock, MN Hancock, MN 5
11 20 29 Jon Crouse Jon Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN 9
12 26 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN 14
13 27 19X Brayden Hedtke Brayden Hedtke Atwater, MN Atwater, MN 14
14 28 71X Travis Scott Travis Scott Glenwood, MN Glenwood, MN 14
15 25 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN 10
16 30 29S Joel Snyder Joel Snyder Cambridge, MN Cambridge, MN 14
17 DNF 8 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -9
18 DNF 2 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -16
19 DNF 16 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -3
20 DNF 29 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN 9
21 DNF 17 55 Gary Husmann Gary Husmann Litchfield, MN Litchfield, MN -4
22 DNF 19 6F Matt Fester Matt Fester Grove City, MN Grove City, MN -3
23 DNF 21 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -2
24 DNF 7 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -17
25 DNF 6 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN -19
26 DNF 10 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN -16
27 DNF 24 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -3
28 DNF 3 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -25
29 DNF 14 15 Ryan Flaten Ryan Flaten Madison, MN Madison, MN -15
30 DNF 13 99 Shawn Fernkes Shawn Fernkes Danube, MN Danube, MN -17
15 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN 1
2 5 71 Justin Tammen Justin Tammen Clara City, MN Clara City, MN 3
3 1 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -2
4 6 19X Brayden Hedtke Brayden Hedtke Atwater, MN Atwater, MN 2
5 3 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -2
Top 5 transfer
6 7 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 1
7 DNF 10 9B Dominic Baker Dominic Baker Osakis, MN Osakis, MN 3
8 DNF 8 B85 Braidyn LaMere Braidyn LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -
9 DNF 4 18X Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -5
DNS 9 44X Ben Johnson Ben Johnson New London, MN New London, MN -
15 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 29* Jeff Crouse Jeff Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN 1
2 3 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 1
3 1 WIN1 Karl Leavenworth Karl Leavenworth Ramsey, MN Ramsey, MN -2
4 4 71X Travis Scott Travis Scott Glenwood, MN Glenwood, MN -
5 5 29S Joel Snyder Joel Snyder Cambridge, MN Cambridge, MN -
Top 5 transfer
6 7 18 Taylor Garberich Taylor Garberich Maynard, MN Maynard, MN 1
7 6 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -1
8 9 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN 1
9 DNF 8 77J Jim Critser Jim Critser Cyrus, MN Cyrus, MN -1

Driver Registration

Driver Registration


Latest Photos

Latest Videos

I-94 Speedway 6/15/18 WISSOTA Street Stock Final Laps
I-94 Speedway 6/16/18 WISSOTA Modified Final Laps
I-94 Speedway 6/23/17 WISSOTA Modified Highlights
I-94 Speedway 8/11/17 WISSOTA Modified Highlights
8/18/17 WISSOTA Midwest Mod Highlights
I-94 Speedway 8/18/17 WISSOTA Late Model Final Laps
Jeff Martin Auctioneers
JPW
Wissota 2018
Hoosier Racing Tires
Shaw Trucking
Poly Dome
MyRacePass
Speedway Motors
Leighton Broadcasting
Afco Racing
Rock Auto