I-94 Speedway, Inc

  • 1
Structual Buildings Challenge Series

Structual Buildings Challenge Series

Structual Buildings Wissota Late Model Challenge Series

9/18/2020 - I-94 Speedway

9/18/2020 - I-94 Speedway

Fergus Falls, MN

The Dick Johanneck King of Dirt Special

All classes qualifying

Classes

  • Viessman Late Model23 entries
  • Short Tracker24 entries
  • WISSOTA Late Model29 entries
  • WISSOTA Midwest Mods47 entries
  • WISSOTA Modifieds41 entries
  • WISSOTA Street Stock36 entries
  • WISSOTA Super Stock38 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Viessman Late Model

12 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 2
2 5 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 3
3 4 21X John Kaiser John Kaiser Lake Norden, SD Lake Norden, SD 1
4 6 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD 2
5 9 28 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 4
6 8 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN 2
7 7 116 Keith Konold Keith Konold Brandt, SD Brandt, SD -
8 11 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN 3
9 10 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 1
10 12 22 Brady Mellendorf Brady Mellendorf Brandt, SD Brandt, SD 2
DNS 1 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN -
DNS 2 77 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -
20 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD 1
2 5 116 Keith Konold Keith Konold Brandt, SD Brandt, SD 3
3 3 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -
4 12 21X John Kaiser John Kaiser Lake Norden, SD Lake Norden, SD 8
5 7 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN 2
6 1 24 Tony Robertson Tony Robertson Watkins, MN Watkins, MN -5
7 4 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
8 11 28 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN 3
9 8 7 Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN -1
10 9 49 Andrew Tysdal Andrew Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -1
11 DNF 6 8T Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -5
12 DNF 10 85 Blake Saathoff Blake Saathoff Alexandria, MN Alexandria, MN -2
20 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN 4
2 4 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 2
3 6 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 3
4 11 77 Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 7
5 2 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN -3
6 9 9 Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN 3
7 10 24J Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
8 3 22 Brady Mellendorf Brady Mellendorf Brandt, SD Brandt, SD -5
9 7 14B Ryan Bjerke Ryan Bjerke Clear Lake, SD Clear Lake, SD -2
10 8 89 Kris Wilke Kris Wilke Porter, MN Porter, MN -2
11 1 17C Richard Chasteen Richard Chasteen Elk River, MN Elk River, MN -10

Short Tracker

10 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 6T Randy Thompson Randy Thompson Lake Park, MN Lake Park, MN 3
2 12 8 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND 10
3 2 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN -1
4 7 22L Andy Booke Andy Booke Wahpeton, ND Wahpeton, ND 3
5 10 00H Curtis Huseth Curtis Huseth Underwood, MN Underwood, MN 5
6 1 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -5
7 6 50M Brady Molter Brady Molter Rothsay, MN Rothsay, MN -1
8 9 32 Brady Hagen Brady Hagen Montevideo, MN Montevideo, MN 1
9 11 32G Chase Golliet Chase Golliet Fargo, ND Fargo, ND 2
10 DNF 8 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND -2
11 DNF 3 19 Cole Greseth Cole Greseth Harwood, ND Harwood, ND -8
12 DNF 5 27A Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -7
15 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 6T Randy Thompson Randy Thompson Lake Park, MN Lake Park, MN 6
2 4 27A Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN 2
3 10 77 Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 7
4 11 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND 7
5 5 32 Brady Hagen Brady Hagen Montevideo, MN Montevideo, MN -
6 1 32G Chase Golliet Chase Golliet Fargo, ND Fargo, ND -5
7 3 21 Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
8 2 81 Nathan Smith Nathan Smith Watertown, SD Watertown, SD -6
9 8 3 Jacob Hagen Jacob Hagen Elbow Lake, MN Elbow Lake, MN -1
10 6 007 Jarrett Huus Jarrett Huus Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
11 9 15H Jeff Hanson Jeff Hanson Barrett, MN Barrett, MN -2
12 DNF 12 H2O Nic Hiles Nic Hiles Miltona, MN Miltona, MN -
15 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 27 Corey Mehrwerth Corey Mehrwerth St. Stephen, MN St. Stephen, MN 3
2 11 19 Cole Greseth Cole Greseth Harwood, ND Harwood, ND 9
3 2 50M Brady Molter Brady Molter Rothsay, MN Rothsay, MN -1
4 1 22L Andy Booke Andy Booke Wahpeton, ND Wahpeton, ND -3
5 6 00H Curtis Huseth Curtis Huseth Underwood, MN Underwood, MN 1
6 5 9 Levi Lease Levi Lease Harwood, ND Harwood, ND -1
7 9 98 Todd Stevens Todd Stevens Carlos, MN Carlos, MN 2
8 7 12 Brent Engler Brent Engler Barrett, MN Barrett, MN -1
9 10 16 Brady Albertson Brady Albertson Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN 1
10 12 W7 Jeff Lofquist Jeff Lofquist Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 2
11 DNF 3 8 Hunter Goulet Hunter Goulet Fargo, ND Fargo, ND -8
12 DNF 8 00 Shawn Robinson Shawn Robinson Dalton, MN Dalton, MN -4

WISSOTA Late Model

12 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -
2 4 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 2
3 2 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN -1
4 8 15* Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 4
5 10 10 Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD 5
6 7 14X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN 1
7 12 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 5
8 11 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN 3
9 DNF 5 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -4
10 DNF 6 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN -4
11 DNF 3 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -8
12 DNF 9 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN -3
25 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN 3
2 1 28 Jeff Provinzino Jeff Provinzino Hibbing, MN Hibbing, MN -1
3 3 32 Jordan Tollakson Jordan Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -
4 14 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 10
5 15 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 10
6 5 10 Cole Searing Cole Searing Huron, SD Huron, SD -1
7 11 6M Jeff Massingill Jeff Massingill Keewatin, MN Keewatin, MN 4
8 10 45 Dustin Bluhm Dustin Bluhm Herman, MN Herman, MN 2
9 9 20T Trevor Walsh Trevor Walsh Watertown, SD Watertown, SD -
10 8 18 Dustin Hapka Dustin Hapka Fargo, ND Fargo, ND -2
11 2 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD -9
12 13 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN 1
13 DNF 7 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -6
14 DNF 12 41 Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -2
15 DNF 6 71X Cory Tammen Cory Tammen Wolverton, MN Wolverton, MN -9
25 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -
2 4 15* Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
3 3 14X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN -
4 2 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -2
5 9 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 4
6 7 16 Derek Vesel Derek Vesel Hibbing, MN Hibbing, MN 1
7 11 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN 4
8 5 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
9 8 35 George Ledin Jr George Ledin Jr Britt, MN Britt, MN -1
10 13 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN 3
11 14 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD 3
12 10 3 Clarence Washburn Clarence Washburn Hector, MN Hector, MN -2
13 DNF 12 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN -1
14 DNF 6 02 Dan Dowling Dan Dowling Davenport, ND Davenport, ND -8

WISSOTA Midwest Mods

12 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 1
2 1 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN -1
3 5 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN 2
4 4 EZ1 Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
5 6 33X Justin Froemming Justin Froemming Garfield, MN Garfield, MN 1
6 10 28W Brennon Weight Brennon Weight LaMoure, ND LaMoure, ND 4
7 12 67 Mike Nichols Mike Nichols Watertown, SD Watertown, SD 5
8 8 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN -
9 9 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN -
10 11 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 1
11 DNF 3 188 Hunter Hougard Hunter Hougard Warren, MN Warren, MN -8
12 DNF 7 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -5
20 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 5
2 9 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN 7
3 1 67 Mike Nichols Mike Nichols Watertown, SD Watertown, SD -2
4 5 L1 Shane Howell Shane Howell Buffalo, MN Buffalo, MN 1
5 10 28W Brennon Weight Brennon Weight LaMoure, ND LaMoure, ND 5
6 13 9 Brady Uotinen Brady Uotinen Superior, WI Superior, WI 7
7 2 51 Avery Anderson Avery Anderson Alexandria, MN Alexandria, MN -5
8 16 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 8
9 4 66 Kyle Langland Kyle Langland Enderlin, ND Enderlin, ND -5
10 14 E6 Ryan Veralrud Ryan Veralrud Ottertail, MN Ottertail, MN 4
11 8 96 Charlie Zander Charlie Zander Byron, MN Byron, MN -3
12 7 13 Scott Oeltjen Scott Oeltjen Villard, MN Villard, MN -5
13 15 38 Tony Clemetson Tony Clemetson Verndale, MN Verndale, MN 2
14 DNF 11 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
15 DNF 12 27 Matt Baker Matt Baker Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN -3
DQ 3 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI -
20 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 33X Justin Froemming Justin Froemming Garfield, MN Garfield, MN 1
2 11 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN 9
3 12 3T Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 9
4 8 2S Matt Schow Matt Schow McIntosh, MN McIntosh, MN 4
5 4 14 Scott Harrington Scott Harrington Waubay, SD Waubay, SD -1
6 14 34J Derek Rieck Derek Rieck Ortonville, MN Ortonville, MN 8
7 15 6 Alex Langland Alex Langland Enderlin, ND Enderlin, ND 8
8 5 50H Haley Lee Haley Lee Starbuck, MN Starbuck, MN -3
9 10 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN 1
10 3 1S Scott Bintz Scott Bintz Jamestown, ND Jamestown, ND -7
11 1 28T Tommy Nichols Tommy Nichols Watertown, SD Watertown, SD -10
12 9 77 Alan Olafson Alan Olafson Blackduck, MN Blackduck, MN -3
13 7 24XX Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN -6
14 DNF 13 28 Josh Backman Josh Backman Alberta, MN Alberta, MN -1
15 DNF 6 42H Kelly Haack Kelly Haack Hoffman, MN Hoffman, MN -9
16 DNF 16 4X Ryan Payson Ryan Payson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
20 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 EZ1 Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 7
2 12 188 Hunter Hougard Hunter Hougard Warren, MN Warren, MN 10
3 14 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 11
4 7 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN 3
5 13 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD 8
6 4 87S Reise Stenberg Reise Stenberg Argusville, ND Argusville, ND -2
7 9 14K Shawn Kelley Shawn Kelley New Richmond, WI New Richmond, WI 2
8 5 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN -3
9 1 38J Jake Frericks Jake Frericks Grove City, MN Grove City, MN -8
10 6 23DD Grady Shearer Grady Shearer St. Cloud, MN St. Cloud, MN -4
11 2 24 Jason Steinbeisser Jason Steinbeisser Platteville, WI Platteville, WI -9
12 DNF 15 46 Cole Neset Cole Neset Fargo, ND Fargo, ND 3
13 DNF 11 2RM Aaron Wical Aaron Wical Glyndon, MN Glyndon, MN -2
DNS 10 11X Austin Chyba Austin Chyba Browerville, MN Browerville, MN -
DNS 3 4 Phil Christlieb Phil Christlieb Fargo, ND Fargo, ND -

WISSOTA Modifieds

12 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -
2 2 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN -
3 4 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND 1
4 7 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND 3
5 3 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN -2
6 6 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN -
7 9 21X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN 2
8 10 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 2
9 12 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 3
10 DNF 5 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -5
11 DNF 11 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD -
12 DNF 8 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN -4
25 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND 1
2 4 11 Jody Bellefeuille Jody Bellefeuille Duluth, MN Duluth, MN 2
3 8 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN 5
4 1 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN -3
5 5 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
6 10 22C Brandon Copp Brandon Copp Brule, WI Brule, WI 4
7 7 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -
8 11 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD 3
9 9 6 Dale Ames Dale Ames Huron, SD Huron, SD -
10 13 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 3
11 12 40JR Tyler Vernon Tyler Vernon Mason, WI Mason, WI 1
12 14 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD 2
13 6 19X James Trantina III James Trantina III St. Joseph, MN St. Joseph, MN -7
14 DNF 3 US Jonathan Olmscheid Jonathan Olmscheid Dassel, MN Dassel, MN -11
25 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 1
2 1 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN -1
3 5 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN 2
4 11 21X Travis Saurer Travis Saurer Elizabeth, MN Elizabeth, MN 7
5 9 1QT Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD 4
6 10 45 Bob Broking Bob Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 4
7 4 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -3
8 6 22 Davey Mills Davey Mills Bemidji, MN Bemidji, MN -2
9 13 1CTO Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 4
10 7 15T Erick Thiesse Erick Thiesse Brainerd, MN Brainerd, MN -3
11 14 57 Duke Erickson Duke Erickson Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 3
12 3 51T Tim Thomas Tim Thomas West Fargo, ND West Fargo, ND -9
13 8 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN -5
14 DNF 12 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -2
25 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 24S Mike Stearns Mike Stearns Aberdeen, SD Aberdeen, SD 1
2 4 45J Johnny Broking Johnny Broking Grand Rapids, MN Grand Rapids, MN 2
3 9 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD 6
4 7 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND 3
5 3 4 Jeremy Nelson Jeremy Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -2
6 8 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 2
7 6 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN -1
8 12 51 Josh Thoennes Josh Thoennes Nelson, MN Nelson, MN 4
9 13 2J Blake Jegtvig Blake Jegtvig Hawley, MN Hawley, MN 4
10 10 32 Jon Tollakson Jon Tollakson Montevideo, MN Montevideo, MN -
11 1 1RM Taylor Grove Taylor Grove Glyndon, MN Glyndon, MN -10
12 DNF 5 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN -7
13 DNF 11 98 Al Uotinen Al Uotinen Superior, WI Superior, WI -2

WISSOTA Street Stock

12 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 3
2 3 19X Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 1
3 2 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -1
4 1 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN -3
5 5 46 Jonny Carter Jonny Carter Fairmont, ND Fairmont, ND -
6 7 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN 1
7 6 00 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN -1
8 9 18R Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
9 10 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI 1
10 8 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN -2
11 12 19 Cole Kannegiesser Cole Kannegiesser Hancock, MN Hancock, MN 1
12 DNF 11 10P Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN -1
18 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 10V Justin Vogel Justin Vogel Brooten, MN Brooten, MN 7
2 2 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN -
3 10 19X Todd Carter Todd Carter Lisbon, ND Lisbon, ND 7
4 12 14K Russell Kostreba Russell Kostreba Zimmerman, MN Zimmerman, MN 8
5 11 9K Kolby Kiehl Kolby Kiehl Barron, WI Barron, WI 6
6 7 3R Danny Richards Danny Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 1
7 5 19 Cole Kannegiesser Cole Kannegiesser Hancock, MN Hancock, MN -2
8 9 2U Kasey Ussatis Kasey Ussatis Nome, ND Nome, ND 1
9 6 08 Dean Nething Dean Nething Wood Lake, MN Wood Lake, MN -3
10 DNF 4 21H Scott Huston Scott Huston Benson, MN Benson, MN -6
11 DNF 3 24 Mike Hart Mike Hart Erhard, MN Erhard, MN -8
12 DNF 1 29X Chad Andersen Chad Andersen Dent, MN Dent, MN -11
18 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN -
2 6 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN 4
3 8 46 Jonny Carter Jonny Carter Fairmont, ND Fairmont, ND 5
4 3 10P Joe Potter Joe Potter Euclid, MN Euclid, MN -1
5 11 59 Kyle Anderson Kyle Anderson Jamestown, ND Jamestown, ND 6
6 2 8X Craig Gardner Craig Gardner Alexandria, MN Alexandria, MN -4
7 9 19C Charlie Shiek Charlie Shiek Foley, MN Foley, MN 2
8 7 33 Daniel Aberle Daniel Aberle Finley, ND Finley, ND -1
9 12 18R Gavin Rowland Gavin Rowland Ogilvie, MN Ogilvie, MN 3
10 10 69 Bryan Crandall Bryan Crandall Herman, MN Herman, MN -
11 5 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -6
12 4 44 Megan Blomgren Megan Blomgren Eagle Bend, MN Eagle Bend, MN -8
18 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 00 Jim Gullikson Jim Gullikson Nowthen, MN Nowthen, MN 1
2 8 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 6
3 1 22 Jack Koranda Jack Koranda Bluffton, MN Bluffton, MN -2
4 3 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN -1
5 11 1R Cole Richards Cole Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 6
6 4 21 Joe Weber Joe Weber Benson, MN Benson, MN -2
7 6 3D Dale Louwagie Dale Louwagie Cottonwood, MN Cottonwood, MN -1
8 5 83 Doug Olmscheid Doug Olmscheid Belgrade, MN Belgrade, MN -3
9 10 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 1
10 9 3 Nicholas Green Nicholas Green Bismarck, ND Bismarck, ND -1
11 DNF 7 70 Andrew Bangsund Andrew Bangsund Alexandria, MN Alexandria, MN -4
DNS 12 62G Kenny Barber Kenny Barber Starbuck, MN Starbuck, MN -

WISSOTA Super Stock

12 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
2 2 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN -
3 4 0 Brandon Duellman Brandon Duellman Winona, MN Winona, MN 1
4 3 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI -1
5 5 30 Kevin Burdick Kevin Burdick Proctor, MN Proctor, MN -
6 8 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 2
7 12 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN 5
8 10 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 2
9 DNF 7 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -2
10 DNF 11 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
11 DNF 9 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN -2
DNS 6 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN -
20 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN -
2 6 2 Dave Mass Dave Mass East Bethel, MN East Bethel, MN 4
3 8 77 Scott Lawrence Scott Lawrence Superior, WI Superior, WI 5
4 4 99 Shawn Fernkes Shawn Fernkes Pennock, MN Pennock, MN -
5 2 17 Ryan Kostreba Ryan Kostreba Elk River, MN Elk River, MN -3
6 5 9 Dylan Kromschroeder Dylan Kromschroeder Cambridge, MN Cambridge, MN -1
7 9 54 William Lund William Lund Brandon, MN Brandon, MN 2
8 10 19 Tristan LaBarge Tristan LaBarge Kelly Lake, MN Kelly Lake, MN 2
9 7 29* Jeff Crouse Jeff Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN -2
10 3 19X Brayden Hedtke Brayden Hedtke Atwater, MN Atwater, MN -7
11 11 85 Patrick LaMere Patrick LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -
12 13 18 Taylor Garberich Taylor Garberich Maynard, MN Maynard, MN 1
13 DNF 12 12 David Dosh David Dosh Brainerd, MN Brainerd, MN -1
20 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 7R Tommy Richards Tommy Richards Mondovi, WI Mondovi, WI 4
2 4 30 Kevin Burdick Kevin Burdick Proctor, MN Proctor, MN 2
3 9 5 Josh Zimpel Josh Zimpel Braham, MN Braham, MN 6
4 1 15 Ryan Flaten Ryan Flaten Madison, MN Madison, MN -3
5 2 27 Jared Zimpel Jared Zimpel Braham, MN Braham, MN -3
6 6 55 Gary Husmann Gary Husmann Litchfield, MN Litchfield, MN -
7 11 WIN1 Jon Frolik Jon Frolik Ramsey, MN Ramsey, MN 4
8 3 71X Travis Scott Travis Scott Glenwood, MN Glenwood, MN -5
9 10 15F Jeff Flaten Jeff Flaten Hancock, MN Hancock, MN 1
10 8 29S Joel Snyder Joel Snyder Cambridge, MN Cambridge, MN -2
11 7 L1 Andrew Johnson Andrew Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN -4
12 12 B85 Braidyn LaMere Braidyn LaMere Great Falls, MT Great Falls, MT -
13 13 77J Jim Critser Jim Critser Cyrus, MN Cyrus, MN -
20 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 1JR Tim Johnson Tim Johnson Brainerd, MN Brainerd, MN 6
2 8 0 Brandon Duellman Brandon Duellman Winona, MN Winona, MN 6
3 9 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 6
4 1 18X Kevin Schmidt Kevin Schmidt Becker, MN Becker, MN -3
5 6 46 Dustin Nelson Dustin Nelson Ogilvie, MN Ogilvie, MN 1
6 3 70X Kurt Becken Kurt Becken Big Lake, MN Big Lake, MN -3
7 5 6F Matt Fester Matt Fester Grove City, MN Grove City, MN -2
8 10 29 Jon Crouse Jon Crouse Alexandria, MN Alexandria, MN 2
9 DNF 4 44X Ben Johnson Ben Johnson New London, MN New London, MN -5
10 DNF 11 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN 1
11 DNF 2 11A Jordan Henkemeyer Jordan Henkemeyer Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -9
12 DNF 12 71 Justin Tammen Justin Tammen Clara City, MN Clara City, MN -

Driver Registration

Driver Registration


Latest Photos

Latest Videos

I-94 Speedway 6/15/18 WISSOTA Street Stock Final Laps
I-94 Speedway 6/16/18 WISSOTA Modified Final Laps
I-94 Speedway 6/23/17 WISSOTA Modified Highlights
I-94 Speedway 8/11/17 WISSOTA Modified Highlights
8/18/17 WISSOTA Midwest Mod Highlights
I-94 Speedway 8/18/17 WISSOTA Late Model Final Laps
JPW
Speedway Motors
Shaw Trucking
Leighton Broadcasting
Afco Racing
MyRacePass
Poly Dome
Hoosier Racing Tires
Wissota 2018
Rock Auto