I-94 Speedway, Inc

  • 1
Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

.

8/23/2019 - I-94 Speedway

8/23/2019 - I-94 Speedway

Fergus Falls, MN

Dick Johanneck Memorial Race-JOHANNECK FAMILY

Classes

  • Gen X Late Model25 entries
  • WISSOTA Late Model43 entries
  • WISSOTA Midwest Mods26 entries
  • WISSOTA Modifieds31 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Gen X Late Model

18 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 77M Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 5
2 8 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN 6
3 11 85 Blake Saathoff Blake Saathoff Alexandria, MN Alexandria, MN 8
4 7 89 Kris Wilke Kris Wilke Porter, MN Porter, MN 3
5 14 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN 9
6 24 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN 18
7 5 2D Dan Dowling Dan Dowling Davenport, ND Davenport, ND -2
8 9 9 Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN 1
9 23 116 Keith Konold Keith Konold Brandt, SD Brandt, SD 14
10 18 9B Dominic Baker Dominic Baker Osakis, MN Osakis, MN 8
11 13 10B Scott Borstad Scott Borstad Volga, SD Volga, SD 2
12 22 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 10
13 20 14B Ryan Bjerke Ryan Bjerke Clear Lake, SD Clear Lake, SD 7
14 25 B1 Marrin Priem Marrin Priem Moorhead, MN Moorhead, MN 11
15 DNF 10 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -5
16 DNF 3 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -13
17 DNF 17 20Z Scott Zimmerman Scott Zimmerman Rothsay, MN Rothsay, MN -
18 DNF 16 41V Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -2
19 DNF 2 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD -17
20 DNF 1 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -19
21 DNF 12 33W Dano Ostrander Dano Ostrander Deer Creek, MN Deer Creek, MN -9
22 DNF 15 22 Brady Mellendorf Brady Mellendorf Brandt, SD Brandt, SD -7
23 DNF 4 24 Tony Robertson Tony Robertson Watkins, MN Watkins, MN -19
DNS 19 14 Kyle Vigen Kyle Vigen Wilmot, SD Wilmot, SD -
DNS 21 85X Layne Saathoff Layne Saathoff Bruce, SD Bruce, SD -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
2 1 2D Dan Dowling Dan Dowling Davenport, ND Davenport, ND -1
3 3 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -
4 8 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN 4
5 4 10B Scott Borstad Scott Borstad Volga, SD Volga, SD -1
6 2 41V Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -4
7 6 9B Dominic Baker Dominic Baker Osakis, MN Osakis, MN -1
8 7 14B Ryan Bjerke Ryan Bjerke Clear Lake, SD Clear Lake, SD -1
9 DNF 9 B1 Marrin Priem Marrin Priem Moorhead, MN Moorhead, MN -
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN 1
2 8 30 D.J. Tesch D.J. Tesch Brandt, SD Brandt, SD 6
3 4 24 Tony Robertson Tony Robertson Watkins, MN Watkins, MN 1
4 1 85 Blake Saathoff Blake Saathoff Alexandria, MN Alexandria, MN -3
5 5 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN -
6 7 20Z Scott Zimmerman Scott Zimmerman Rothsay, MN Rothsay, MN 1
7 6 14 Kyle Vigen Kyle Vigen Wilmot, SD Wilmot, SD -1
8 3 85X Layne Saathoff Layne Saathoff Bruce, SD Bruce, SD -5
All transfer

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 77M Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 3
2 5 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN 3
3 8 89 Kris Wilke Kris Wilke Porter, MN Porter, MN 5
4 2 33W Dano Ostrander Dano Ostrander Deer Creek, MN Deer Creek, MN -2
5 6 22 Brady Mellendorf Brady Mellendorf Brandt, SD Brandt, SD 1
6 DNF 1 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -5
7 DNF 3 116 Keith Konold Keith Konold Brandt, SD Brandt, SD -4
8 DNF 7 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN -1
All transfer

WISSOTA Late Model

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN 3
2 5 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 3
3 2 50 Jeff Wildung Jeff Wildung Nassau, MN Nassau, MN -1
4 9 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 5
5 3 71 Rick Hanestad Rick Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -2
6 1 19 Steve Laursen Steve Laursen Cumberland, WI Cumberland, WI -5
7 11 12 Chad Becker Chad Becker Aberdeen, SD Aberdeen, SD 4
8 17 7M Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 9
9 10 12S Brad Seng Brad Seng Grand Forks, ND Grand Forks, ND 1
10 15 F19 Marshall Fegers Marshall Fegers Savage, MN Savage, MN 5
11 20 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 9
12 18 4E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB 6
13 7 86 Matthew Smith Matthew Smith Leduc, AB Leduc, AB -6
14 14 4V Billy Vogel Billy Vogel Fargo, ND Fargo, ND -
15 13 06 David Smith David Smith Parkland County, AB Parkland County, AB -2
16 22 16W Thomas Weisgram Thomas Weisgram Northville, SD Northville, SD 6
17 16 14 Brody Troftgruben Brody Troftgruben Grand Forks, ND Grand Forks, ND -1
18 19 90 Lance Matthees Lance Matthees Winona, MN Winona, MN 1
19 21 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN 2
20 24 10 Kevin Robertson Kevin Robertson Enderlin, ND Enderlin, ND 4
21 23 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 2
22 DNF 8 1QT Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD -14
23 DNF 6 45 Dustin Bluhm Dustin Bluhm Kindred, ND Kindred, ND -17
24 DNF 12 50W Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -12
15 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN 1
2 6 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 4
Top 2 transfer
3 5 10X Blake Swenson Blake Swenson Watertown, SD Watertown, SD 2
4 12 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 8
5 4 9R Erik Robertson Erik Robertson Casselton, ND Casselton, ND -1
6 1 18 Curt Gelling Curt Gelling Aberdeen, SD Aberdeen, SD -5
7 10 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN 3
8 8 16S Jeff Hapala Jeff Hapala West Fargo, ND West Fargo, ND -
9 9 3 Clarence Washburn Clarence Washburn Hector, MN Hector, MN -
10 DNF 7 71JR Buddy Hanestad Buddy Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -3
11 DNF 3 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN -8
DNS 11 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD -
15 Laps

B Feature 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 16W Thomas Weisgram Thomas Weisgram Northville, SD Northville, SD 3
2 2 10 Kevin Robertson Kevin Robertson Enderlin, ND Enderlin, ND -
Top 2 transfer
3 11 15 Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND 8
4 6 4C Ryan Corbett Ryan Corbett Grand Forks, ND Grand Forks, ND 2
5 9 14E Eric Edwards Eric Edwards Edgeley, ND Edgeley, ND 4
6 1 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -5
7 3 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN -4
8 10 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN 2
9 7 7 Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN -2
10 DNF 5 29K Ryan Kereluk Ryan Kereluk St. Andrews, MB St. Andrews, MB -5
11 DNF 8 84X Joshua Johnson Joshua Johnson Harwood, ND Harwood, ND -3

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 85 John Kaanta John Kaanta Elk Mound, WI Elk Mound, WI 1
2 1 45 Dustin Bluhm Dustin Bluhm Kindred, ND Kindred, ND -1
3 6 12 Chad Becker Chad Becker Aberdeen, SD Aberdeen, SD 3
4 3 14 Brody Troftgruben Brody Troftgruben Grand Forks, ND Grand Forks, ND -1
Top 4 transfer
5 9 18 Curt Gelling Curt Gelling Aberdeen, SD Aberdeen, SD 4
6 7 2* Cole Babcock Cole Babcock Rothsay, MN Rothsay, MN 1
7 8 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 1
8 4 84X Joshua Johnson Joshua Johnson Harwood, ND Harwood, ND -4
9 5 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN -4

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 42S Don Shaw Don Shaw Ham Lake, MN Ham Lake, MN -
2 4 86 Matthew Smith Matthew Smith Leduc, AB Leduc, AB 2
3 7 50W Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 4
4 5 7M Ryan Mikkelson Ryan Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 1
Top 4 transfer
5 9 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 4
6 2 9R Erik Robertson Erik Robertson Casselton, ND Casselton, ND -4
7 8 4C Ryan Corbett Ryan Corbett Grand Forks, ND Grand Forks, ND 1
8 3 3 Clarence Washburn Clarence Washburn Hector, MN Hector, MN -5
9 DNF 6 15 Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND -3

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 71 Rick Hanestad Rick Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -
2 2 1QT Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD -
3 4 06 David Smith David Smith Parkland County, AB Parkland County, AB 1
4 5 4E Shane Edginton Shane Edginton East St. Paul, MB East St. Paul, MB 1
Top 4 transfer
5 7 1-2 Bryce Sward Bryce Sward Nelson, MN Nelson, MN 2
6 9 16W Thomas Weisgram Thomas Weisgram Northville, SD Northville, SD 3
7 3 71JR Buddy Hanestad Buddy Hanestad Boyceville, WI Boyceville, WI -4
8 6 14E Eric Edwards Eric Edwards Edgeley, ND Edgeley, ND -2
DQ 8 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 19 Steve Laursen Steve Laursen Cumberland, WI Cumberland, WI 3
2 3 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 1
3 8 4V Billy Vogel Billy Vogel Fargo, ND Fargo, ND 5
4 7 90 Lance Matthees Lance Matthees Winona, MN Winona, MN 3
Top 4 transfer
5 6 10 Kevin Robertson Kevin Robertson Enderlin, ND Enderlin, ND 1
6 5 10X Blake Swenson Blake Swenson Watertown, SD Watertown, SD -1
7 2 7 Scott Lehn Scott Lehn Albany, MN Albany, MN -5
8 DNF 1 X Chuck Swenson Chuck Swenson Watertown, SD Watertown, SD -7

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 50 Jeff Wildung Jeff Wildung Nassau, MN Nassau, MN -
2 8 12S Brad Seng Brad Seng Grand Forks, ND Grand Forks, ND 6
3 5 F19 Marshall Fegers Marshall Fegers Savage, MN Savage, MN 2
4 2 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN -2
Top 4 transfer
5 3 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN -2
6 4 29K Ryan Kereluk Ryan Kereluk St. Andrews, MB St. Andrews, MB -2
7 7 16S Jeff Hapala Jeff Hapala West Fargo, ND West Fargo, ND -
8 6 81X Matt Sparby Matt Sparby Bemidji, MN Bemidji, MN -2

WISSOTA Midwest Mods

18 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
2 4 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN 2
3 3 28 Brennon Weight Brennon Weight LaMoure, ND LaMoure, ND -
4 5 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN 1
5 7 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN 2
6 6 TS42 Scott Samuelson Scott Samuelson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
7 8 11X Austin Chyba Austin Chyba Alexandria, MN Alexandria, MN 1
8 9 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN 1
9 12 82G Chad Gronner Chad Gronner Underwood, MN Underwood, MN 3
10 16 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN 6
11 17 1X Travis Engebretson Travis Engebretson Cyrus, MN Cyrus, MN 6
12 20 66 Kyle Langland Kyle Langland Enderlin, ND Enderlin, ND 8
13 11 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN -2
14 15 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
15 13 092 Nick Bruder Nick Bruder Long Prairie, MN Long Prairie, MN -2
16 19 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Evansville, MN Evansville, MN 3
17 23 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 6
18 10 24X Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN -8
19 18 97 Michelle Hutt Michelle Hutt Boyd, MN Boyd, MN -1
20 14 26 Abby Gierke Abby Gierke Villard, MN Villard, MN -6
21 22 74D Josh Christy Josh Christy Maricopa, AZ Maricopa, AZ 1
22 24 24H Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN 2
23 DNF 2 17 Ashley Boyum Ashley Boyum International Falls, MN International Falls, MN -21
24 DNF 21 2H Brooke Hellerman Brooke Hellerman Parkers Prairie, MN Parkers Prairie, MN -3
DNS 25 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN -
DNS 26 9 Torey Fischer Torey Fischer West Fargo, ND West Fargo, ND -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 5
2 1 28 Brennon Weight Brennon Weight LaMoure, ND LaMoure, ND -1
3 3 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN -
4 4 092 Nick Bruder Nick Bruder Long Prairie, MN Long Prairie, MN -
5 5 1X Travis Engebretson Travis Engebretson Cyrus, MN Cyrus, MN -
6 7 2H Brooke Hellerman Brooke Hellerman Parkers Prairie, MN Parkers Prairie, MN 1
7 DNF 2 9B Brendan Blascyk Brendan Blascyk Hoffman, MN Hoffman, MN -5
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 33X Justin Froemming Justin Froemming Alexandria, MN Alexandria, MN 2
2 4 11X Austin Chyba Austin Chyba Alexandria, MN Alexandria, MN 2
3 2 24X Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN -1
4 5 26 Abby Gierke Abby Gierke Villard, MN Villard, MN 1
5 6 97 Michelle Hutt Michelle Hutt Boyd, MN Boyd, MN 1
6 7 74D Josh Christy Josh Christy Maricopa, AZ Maricopa, AZ 1
DNS 1 9 Torey Fischer Torey Fischer West Fargo, ND West Fargo, ND -
All transfer

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 17 Ashley Boyum Ashley Boyum International Falls, MN International Falls, MN 1
2 1 TS42 Scott Samuelson Scott Samuelson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -1
3 3 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN -
4 6 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 2
5 5 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Evansville, MN Evansville, MN -
6 4 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -2
All transfer

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN 2
2 4 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN 2
3 2 82G Chad Gronner Chad Gronner Underwood, MN Underwood, MN -1
4 6 57 Corey Storck Corey Storck Morris, MN Morris, MN 2
5 5 66 Kyle Langland Kyle Langland Enderlin, ND Enderlin, ND -
6 1 24H Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN -5
All transfer

WISSOTA Modifieds

20 Laps

A-Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN 1
2 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -1
3 8 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 5
4 7 5X Dan Pederson Dan Pederson Underwood, MN Underwood, MN 3
5 4 2J Blake Jegtvig Blake Jegtvig Hawley, MN Hawley, MN -1
6 3 5D Scot Danzeisen Scot Danzeisen Herman, MN Herman, MN -3
7 11 5H Brett Hoium Brett Hoium Villard, MN Villard, MN 4
8 10 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD 2
9 14 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND 5
10 12 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 2
11 16 32 Shaun Peterson Shaun Peterson Alexandria, MN Alexandria, MN 5
12 9 24S Mike Stearns Mike Stearns Aberdeen, SD Aberdeen, SD -3
13 19 52 Jason Thoennes Jason Thoennes Garfield, MN Garfield, MN 6
14 15 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 1
15 18 15X Blake Boelens Blake Boelens Brandon, MN Brandon, MN 3
16 24 14 Eric Edwards Eric Edwards Edgeley, ND Edgeley, ND 8
17 13 5L Luke Lick Luke Lick Rosholt, SD Rosholt, SD -4
18 20 75 Mike Storck Mike Storck Morris, MN Morris, MN 2
19 22 99W Jake Wildman Jake Wildman Glenwood, MN Glenwood, MN 3
20 23 75C Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND 3
21 21 26X Brent Pulskamp Brent Pulskamp Wahpeton, ND Wahpeton, ND -
22 DNF 17 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -5
23 DNF 6 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -17
24 DNF 5 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -19
10 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 26X Brent Pulskamp Brent Pulskamp Wahpeton, ND Wahpeton, ND 1
2 3 99W Jake Wildman Jake Wildman Glenwood, MN Glenwood, MN 1
3 7 75C Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND 4
4 5 14 Eric Edwards Eric Edwards Edgeley, ND Edgeley, ND 1
Top 4 transfer
5 10 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD 5
6 11 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 5
7 1 11Z Dylan Zabel Dylan Zabel Selby, SD Selby, SD -6
8 9 84 Michael Johnson Michael Johnson Moorhead, MN Moorhead, MN 1
9 DNF 6 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN -3
10 DNF 8 8Y Bill Yonke Bill Yonke Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN -2
DQ 4 60H Tyler Hall Tyler Hall Fertile, MN Fertile, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND 4
2 3 2J Blake Jegtvig Blake Jegtvig Hawley, MN Hawley, MN 1
3 4 24S Mike Stearns Mike Stearns Aberdeen, SD Aberdeen, SD 1
4 1 5L Luke Lick Luke Lick Rosholt, SD Rosholt, SD -3
5 7 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 2
Top 5 transfer
6 2 11Z Dylan Zabel Dylan Zabel Selby, SD Selby, SD -4
7 DNF 6 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD -1
8 DNF 8 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2C Dave Cain Dave Cain Corcoran, MN Corcoran, MN -
2 3 5D Scot Danzeisen Scot Danzeisen Herman, MN Herman, MN 1
3 5 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD 2
4 7 17 Mike Greseth Mike Greseth Harwood, ND Harwood, ND 3
5 4 15X Blake Boelens Blake Boelens Brandon, MN Brandon, MN -1
Top 5 transfer
6 2 26X Brent Pulskamp Brent Pulskamp Wahpeton, ND Wahpeton, ND -4
7 8 14 Eric Edwards Eric Edwards Edgeley, ND Edgeley, ND 1
8 6 8Y Bill Yonke Bill Yonke Thief River Falls, MN Thief River Falls, MN -2
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 1
2 1 5X Dan Pederson Dan Pederson Underwood, MN Underwood, MN -1
3 5 5H Brett Hoium Brett Hoium Villard, MN Villard, MN 2
4 3 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -1
5 8 52 Jason Thoennes Jason Thoennes Garfield, MN Garfield, MN 3
Top 5 transfer
6 6 99W Jake Wildman Jake Wildman Glenwood, MN Glenwood, MN -
7 7 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN -
8 4 84 Michael Johnson Michael Johnson Moorhead, MN Moorhead, MN -4
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 6
2 1 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN -1
3 6 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 3
4 3 32 Shaun Peterson Shaun Peterson Alexandria, MN Alexandria, MN -1
5 4 75 Mike Storck Mike Storck Morris, MN Morris, MN -1
Top 5 transfer
6 5 75C Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND -1
DQ 2 60H Tyler Hall Tyler Hall Fertile, MN Fertile, MN -

Driver Registration

Driver Registration


Latest Photos

Latest Videos

I-94 Speedway 6/15/18 WISSOTA Street Stock Final Laps
I-94 Speedway 6/16/18 WISSOTA Modified Final Laps
I-94 Speedway 6/23/17 WISSOTA Modified Highlights
I-94 Speedway 8/11/17 WISSOTA Modified Highlights
8/18/17 WISSOTA Midwest Mod Highlights
I-94 Speedway 8/18/17 WISSOTA Late Model Final Laps
Wissota 2018
Hoosier Racing Tires
Leighton Broadcasting
Poly Dome
Jeff Martin Auctioneers
Speedway Motors
Afco Racing
Rock Auto
MyRacePass
Shaw Trucking
JPW