I-94 Speedway, Inc

  • 1
Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

Witness Wheel To Wheel, Door To Door Action

.

8/2/2019 - I-94 Speedway

8/2/2019 - I-94 Speedway

Fergus Falls, MN

Fan Appreciation Night $5 admission- PIZZA RANCH and Collegeway Auto

Classes

  • Gen X Late Model14 entries
  • Short Tracker17 entries
  • WISSOTA Midwest Mods29 entries
  • WISSOTA Modifieds28 entries
  • WISSOTA Street Stock13 entries
  • WISSOTA Late Model16 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Gen X Late Model

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 3
2 1 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -1
3 7 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN 4
4 3 20Z Scott Zimmerman Scott Zimmerman Rothsay, MN Rothsay, MN -1
5 2 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN -3
6 10 9U Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN 4
7 5 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD -2
8 12 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN 4
9 13 91 Gerald Thorstad Gerald Thorstad Cyrus, MN Cyrus, MN 4
10 9 41V Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -1
11 DNF 8 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
12 DNF 11 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -1
13 DNF 6 14 Kyle Vigen Kyle Vigen Wilmot, SD Wilmot, SD -7
14 DNF 14 27H Patrick Hauge Patrick Hauge Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
2 6 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 4
3 7 10 Brad Staples Brad Staples Herman, MN Herman, MN 4
4 1 20Z Scott Zimmerman Scott Zimmerman Rothsay, MN Rothsay, MN -3
5 3 41V Bradley Vigen Bradley Vigen Grand Forks, ND Grand Forks, ND -2
6 DNF 5 76 Dustin Johanneck Dustin Johanneck Litchfield, MN Litchfield, MN -1
DQ 4 91 Gerald Thorstad Gerald Thorstad Cyrus, MN Cyrus, MN -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12N Rick Nelson Rick Nelson Alexandria, MN Alexandria, MN -
2 5 11* Larry Samuelson Larry Samuelson Erhard, MN Erhard, MN 3
3 2 14 Kyle Vigen Kyle Vigen Wilmot, SD Wilmot, SD -1
4 6 811 Tony Croninger Tony Croninger Watertown, SD Watertown, SD 2
5 4 9U Greg Umlauf Greg Umlauf Rothsay, MN Rothsay, MN -1
6 3 17 Zack Tysdal Zack Tysdal Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
7 7 27H Patrick Hauge Patrick Hauge Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
All transfer

Short Tracker

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 77H Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 3
2 2 4P Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN -
3 3 33L Austin Lammers Austin Lammers Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN -
4 7 28 John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN 3
5 8 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Dayton, MN Dayton, MN 3
6 12 21 Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 6
7 1 45 Danielle Jennen Danielle Jennen Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -6
8 5 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND -3
9 15 00 Shawn Robinson Shawn Robinson Dalton, MN Dalton, MN 6
10 11 12 Brent Engler Brent Engler Barrett, MN Barrett, MN 1
11 10 07 Michael Schwardt Michael Schwardt Alexandria, MN Alexandria, MN -1
12 9 78 Terry Larum Terry Larum Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
13 DNF 6 18 Dalton Johnson Dalton Johnson Brandon, MN Brandon, MN -7
14 DNF 14 76M David Marshall David Marshall Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -
DNS 13 27S Johnathon Stramer Johnathon Stramer Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN -
DNS 16 50M Brady Molter Brady Molter Rothsay, MN Rothsay, MN -
DNS 17 24TS Todd Stevens Todd Stevens Carlos, MN Carlos, MN -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 77H Daniel Harstad Daniel Harstad Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
2 8 28 John Current John Current Bemidji, MN Bemidji, MN 6
3 2 18 Dalton Johnson Dalton Johnson Brandon, MN Brandon, MN -1
4 7 63X Grayson Pratt Grayson Pratt Dayton, MN Dayton, MN 3
5 DNF 5 50M Brady Molter Brady Molter Rothsay, MN Rothsay, MN -
6 DNF 3 24TS Todd Stevens Todd Stevens Carlos, MN Carlos, MN -3
7 DNF 9 07 Michael Schwardt Michael Schwardt Alexandria, MN Alexandria, MN 2
8 DNF 4 12 Brent Engler Brent Engler Barrett, MN Barrett, MN -4
9 DNF 6 21 Zach Kort Zach Kort Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -3
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4P Matt Pederson Matt Pederson Lake Park, MN Lake Park, MN 1
2 5 33L Austin Lammers Austin Lammers Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN 3
3 1 45 Danielle Jennen Danielle Jennen Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -2
4 3 11 Casey Stremick Casey Stremick Harwood, ND Harwood, ND -1
5 8 76M David Marshall David Marshall Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 3
6 6 78 Terry Larum Terry Larum Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
DNS 4 27S Johnathon Stramer Johnathon Stramer Pelican Rapids, MN Pelican Rapids, MN -
DQ 7 00 Shawn Robinson Shawn Robinson Dalton, MN Dalton, MN -
All transfer

WISSOTA Midwest Mods

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 2
2 2 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN -
3 7 11S Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 4
4 8 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 4
5 19 092 Nick Bruder Nick Bruder Long Prairie, MN Long Prairie, MN 14
6 12 07 Jason Hoffman Jason Hoffman Villard, MN Villard, MN 6
7 10 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN 3
8 15 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN 7
9 11 24S Tom Silver Tom Silver Glenwood, MN Glenwood, MN 2
10 14 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN 4
11 20 20 Mason Lesmeister Mason Lesmeister Morris, MN Morris, MN 9
12 5 61 Zach LaQua Zach LaQua Watertown, SD Watertown, SD -7
13 1 82G Chad Gronner Chad Gronner Underwood, MN Underwood, MN -12
14 23 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 9
15 24 15K Tony Konold Tony Konold Clear Lake, SD Clear Lake, SD 9
16 9 26 Abby Gierke Abby Gierke Villard, MN Villard, MN -7
17 DNF 22 2H Brooke Hellerman Brooke Hellerman Parkers Prairie, MN Parkers Prairie, MN 5
18 DNF 21 27 Matt Baker Matt Baker Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN 3
19 DNF 18 24X Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN -1
20 DNF 6 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN -14
21 DNF 13 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Evansville, MN Evansville, MN -8
22 DNF 16 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN -6
23 DNF 17 24H Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN -6
DQ 4 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
10 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 27 Matt Baker Matt Baker Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN 1
2 1 2H Brooke Hellerman Brooke Hellerman Parkers Prairie, MN Parkers Prairie, MN -1
3 7 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 4
4 4 15K Tony Konold Tony Konold Clear Lake, SD Clear Lake, SD -
Top 4 transfer
5 5 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
6 9 TS42 Scott Samuelson Scott Samuelson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 3
7 3 15 Eric Platzer Eric Platzer Ottertail, MN Ottertail, MN -4
8 8 17 Ashley Boyum Ashley Boyum International Falls, MN International Falls, MN -
DNS 6 3 Jeffrey Schwind Jr Jeffrey Schwind Jr Jamestown, ND Jamestown, ND -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11S Travis Schulte Travis Schulte Becker, MN Becker, MN 2
2 7 112 Brennan Gave Brennan Gave Princeton, MN Princeton, MN 5
3 1 26 Abby Gierke Abby Gierke Villard, MN Villard, MN -2
4 4 24 Brandon Dolman Brandon Dolman Evansville, MN Evansville, MN -
5 2 24H Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN -3
Top 5 transfer
6 DNF 6 7S Sam Zender Sam Zender Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -
7 DNF 8 3 Jeffrey Schwind Jr Jeffrey Schwind Jr Jamestown, ND Jamestown, ND 1
DQ 5 TS42 Scott Samuelson Scott Samuelson Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 50C Cody Lee Cody Lee Starbuck, MN Starbuck, MN 1
2 4 42 Ron Saurer Ron Saurer Dalton, MN Dalton, MN 2
3 6 12X Jamie Norman Jamie Norman Battle Lake, MN Battle Lake, MN 3
4 7 33 Jeff Nelson Jeff Nelson Perham, MN Perham, MN 3
5 3 24X Rick Norman Rick Norman Underwood, MN Underwood, MN -2
Top 5 transfer
6 5 2H Brooke Hellerman Brooke Hellerman Parkers Prairie, MN Parkers Prairie, MN -1
7 1 15K Tony Konold Tony Konold Clear Lake, SD Clear Lake, SD -6

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7 Brandon Mehrwerth Brandon Mehrwerth Foley, MN Foley, MN 1
2 3 2G Brock Gronwold Brock Gronwold Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 1
3 5 24S Tom Silver Tom Silver Glenwood, MN Glenwood, MN 2
4 4 26G Ryan Gierke Ryan Gierke Villard, MN Villard, MN -
5 7 092 Nick Bruder Nick Bruder Long Prairie, MN Long Prairie, MN 2
Top 5 transfer
6 6 27 Matt Baker Matt Baker Saint Joseph, MN Saint Joseph, MN -
7 DNF 1 50H Haley Dykhoff Haley Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -6

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 61 Zach LaQua Zach LaQua Watertown, SD Watertown, SD 1
2 1 82G Chad Gronner Chad Gronner Underwood, MN Underwood, MN -1
3 6 07 Jason Hoffman Jason Hoffman Villard, MN Villard, MN 3
4 5 88 Eric Lamm Eric Lamm Milaca, MN Milaca, MN 1
5 4 20 Mason Lesmeister Mason Lesmeister Morris, MN Morris, MN -1
Top 5 transfer
6 3 15 Eric Platzer Eric Platzer Ottertail, MN Ottertail, MN -3
7 DNF 7 17 Ashley Boyum Ashley Boyum International Falls, MN International Falls, MN -

WISSOTA Modifieds

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 7
2 3 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 1
3 10 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 7
4 5 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN 1
5 11 5X Dan Pederson Dan Pederson Underwood, MN Underwood, MN 6
6 7 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 1
7 12 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 5
8 1 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD -7
9 15 7J Corey Jones Corey Jones Zimmerman, MN Zimmerman, MN 6
10 20 52 Jason Thoennes Jason Thoennes Garfield, MN Garfield, MN 10
11 13 75X Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD 2
12 16 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN 4
13 28 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD 15
14 21 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 7
15 19 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 4
16 22 48 Jerome Guyot Jerome Guyot Fannystelle, MB Fannystelle, MB 6
17 25 34 Scott Engholm Scott Engholm Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN 8
18 26 26X Brent Pulskamp Brent Pulskamp Wahpeton, ND Wahpeton, ND 8
19 24 15X Blake Boelens Blake Boelens Brandon, MN Brandon, MN 5
20 23 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN 3
21 DNF 14 15S Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -7
22 DNF 4 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND -18
23 DNF 27 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD 4
24 DNF 2 75 Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND -22
25 DNF 6 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN -19
26 DNF 9 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN -17
27 DNF 18 51X Alex Guthmiller Alex Guthmiller Milbank, SD Milbank, SD -9
DNS 17 5L Luke Lick Luke Lick Rosholt, SD Rosholt, SD -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 60 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 3
2 3 10X Dustin Bitzan Dustin Bitzan Brandon, MN Brandon, MN 1
3 1 5K Tyler Kaeter Tyler Kaeter St. Cloud, MN St. Cloud, MN -2
4 6 75X Brian Diede Brian Diede Huron, SD Huron, SD 2
5 2 5L Luke Lick Luke Lick Rosholt, SD Rosholt, SD -3
6 5 7T Joseph Thomas Joseph Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN -1
7 7 34 Scott Engholm Scott Engholm Fort Ripley, MN Fort Ripley, MN -
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 18A Landon Atkinson Landon Atkinson Little Falls, MN Little Falls, MN 1
2 5 2X Brady Gerdes Brady Gerdes Villard, MN Villard, MN 3
3 7 9E Don Eischens Don Eischens Richmond, MN Richmond, MN 4
4 1 15S Wade Skindelien Wade Skindelien New London, MN New London, MN -3
5 6 51X Alex Guthmiller Alex Guthmiller Milbank, SD Milbank, SD 1
6 4 48 Jerome Guyot Jerome Guyot Fannystelle, MB Fannystelle, MB -2
7 3 26X Brent Pulskamp Brent Pulskamp Wahpeton, ND Wahpeton, ND -4
All transfer

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 75 Cody Skytland Cody Skytland Horace, ND Horace, ND -
2 5 1TPO Tyler Peterson Tyler Peterson Hickson, ND Hickson, ND 3
3 3 5X Dan Pederson Dan Pederson Underwood, MN Underwood, MN -
4 4 7J Corey Jones Corey Jones Zimmerman, MN Zimmerman, MN -
5 6 6T Corky Thomas Corky Thomas Glyndon, MN Glyndon, MN 1
6 2 13X McKenzie Mikkelson McKenzie Mikkelson Alexandria, MN Alexandria, MN -4
DNS 7 48D Brent Dutenhoffer Brent Dutenhoffer Watertown, SD Watertown, SD -
All transfer

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 6X Zach Johnson Zach Johnson Lowry, MN Lowry, MN 1
2 1 85 Jayson Good Jayson Good Watertown, SD Watertown, SD -1
3 6 7A Shane Sabraski Shane Sabraski Rice, MN Rice, MN 3
4 3 53 Chris Mensen Chris Mensen Carlos, MN Carlos, MN -1
5 7 52 Jason Thoennes Jason Thoennes Garfield, MN Garfield, MN 2
6 5 15X Blake Boelens Blake Boelens Brandon, MN Brandon, MN -1
7 4 3 Arne Anderson Arne Anderson Watertown, SD Watertown, SD -3
All transfer

WISSOTA Street Stock

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN 2
2 7 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 5
3 4 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN 1
4 5 5 Royce Jawaski Royce Jawaski Adrian, ND Adrian, ND 1
5 8 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN 3
6 2 22X Jack Koranda Jack Koranda Bluffton, MN Bluffton, MN -4
7 6 2K Tyler Klugman Tyler Klugman Wheaton, MN Wheaton, MN -1
8 9 69 Bryan Crandall Bryan Crandall Herman, MN Herman, MN 1
9 10 59 Kyle Anderson Kyle Anderson Jamestown, ND Jamestown, ND 1
10 12 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN 2
11 DNF 13 3M Brett Miller Brett Miller Alexandria, MN Alexandria, MN 2
12 DNF 1 24 Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN -11
13 DNF 11 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN -2

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 67 Ryan Satter Ryan Satter Dent, MN Dent, MN 2
2 1 2K Tyler Klugman Tyler Klugman Wheaton, MN Wheaton, MN -1
3 6 24 Mike Hart Mike Hart Dent, MN Dent, MN 3
4 5 22X Jack Koranda Jack Koranda Bluffton, MN Bluffton, MN 1
5 4 69 Bryan Crandall Bryan Crandall Herman, MN Herman, MN -1
6 7 35S Kegan Stueve Kegan Stueve Greenwald, MN Greenwald, MN 1
7 2 16 Greg Platzer Greg Platzer Robbinsdale, MN Robbinsdale, MN -5
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Kyle Dykhoff Kyle Dykhoff Starbuck, MN Starbuck, MN -
2 4 51 Eric Riley Eric Riley Morris, MN Morris, MN 2
3 3 3C Cory Dykhoff Cory Dykhoff Perham, MN Perham, MN -
4 6 5 Royce Jawaski Royce Jawaski Adrian, ND Adrian, ND 2
5 5 59 Kyle Anderson Kyle Anderson Jamestown, ND Jamestown, ND -
DQ 2 3M Brett Miller Brett Miller Alexandria, MN Alexandria, MN -
All transfer

WISSOTA Late Model

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN 5
2 5 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 3
3 10 12B Chad Becker Chad Becker Aberdeen, SD Aberdeen, SD 7
4 1 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -3
5 3 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -2
6 2 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN -4
7 8 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 1
8 11 3X Lyndon Bolt Lyndon Bolt Rapid City, SD Rapid City, SD 3
9 4 10 Kevin Robertson Kevin Robertson Enderlin, ND Enderlin, ND -5
10 14 9R Erik Robertson Erik Robertson Casselton, ND Casselton, ND 4
11 9 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN -2
12 12 31 Chris Winter Chris Winter Hoffman, MN Hoffman, MN -
13 13 T3 Rich Thomas Rich Thomas Aberdeen, SD Aberdeen, SD -
14 DNF 7 16W Thomas Weisgram Thomas Weisgram Northville, SD Northville, SD -7
DNS 15 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN -
DNS 16 89R Craig Rodgers Craig Rodgers Gillette, WY Gillette, WY -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 16W Thomas Weisgram Thomas Weisgram Northville, SD Northville, SD 2
2 5 50 Ben Wolden Ben Wolden Fergus Falls, MN Fergus Falls, MN 3
3 8 44 Cole Schill Cole Schill Hawley, MN Hawley, MN 5
4 2 10 Kevin Robertson Kevin Robertson Enderlin, ND Enderlin, ND -2
5 6 3H Jerry Hauge Jerry Hauge Underwood, MN Underwood, MN 1
6 DNF 4 9R Erik Robertson Erik Robertson Casselton, ND Casselton, ND -2
7 DNF 7 10K Shawn Kirwin Shawn Kirwin Morris, MN Morris, MN -
8 DNF 1 89R Craig Rodgers Craig Rodgers Gillette, WY Gillette, WY -7
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 18X Shawn Meyer Shawn Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 3
2 2 3M Greg Meyer Greg Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND -
3 3 66 Dan Ebert Dan Ebert Lake Shore, MN Lake Shore, MN -
4 6 03 Casey Meyer Casey Meyer Wahpeton, ND Wahpeton, ND 2
5 5 12B Chad Becker Chad Becker Aberdeen, SD Aberdeen, SD -
6 7 3X Lyndon Bolt Lyndon Bolt Rapid City, SD Rapid City, SD 1
7 1 31 Chris Winter Chris Winter Hoffman, MN Hoffman, MN -6
8 8 T3 Rich Thomas Rich Thomas Aberdeen, SD Aberdeen, SD -
All transfer

Driver Registration

Driver Registration


Latest Photos

Latest Videos

I-94 Speedway 6/15/18 WISSOTA Street Stock Final Laps
I-94 Speedway 6/16/18 WISSOTA Modified Final Laps
I-94 Speedway 6/23/17 WISSOTA Modified Highlights
I-94 Speedway 8/11/17 WISSOTA Modified Highlights
8/18/17 WISSOTA Midwest Mod Highlights
I-94 Speedway 8/18/17 WISSOTA Late Model Final Laps
Jeff Martin Auctioneers
Wissota 2018
Shaw Trucking
Poly Dome
JPW
Hoosier Racing Tires
Afco Racing
Rock Auto
Speedway Motors
Leighton Broadcasting
MyRacePass